Kontenery – sprawdzony sposób na przewóz towarów

Spedycja kontenerowa oferuje niezwykłą swobodę związaną z transportem towarów. Dzięki ujednoliconej budowie kontenerów pozwalają one na przewóz dowolnego rodzaju ładunku – bez ograniczeń ilościowych. Każdego dnia setki tysięcy kontenerów przemierzają światowe szlaki transportowe wspierając światową wymianę towarową. W dzisiejszych czasach spedycja kontenerowa to rozwiązanie na każdą kieszeń. Jak zatem wygląda transport kontenerowy i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Spedycja kontenerowa – sprawdzone i elastyczne rozwiązanie na każdą kieszeń

Transport kontenerowy to niezwykle szerokie pojęcie, które sprawdza się szczególnie na dalekich dystansach. W praktyce swoje zastosowanie spedycja kontenerowa znajduje w przewozach międzynarodowych oraz międzykontynentalnych. Ujednolicona budowa kontenera zapewnia optymalne warunki do przewozu takich towarów jak odzież, artykuły elektroniczne, narzędzia i maszyny mechaniczne, podzespoły motoryzacyjne czy też obuwie. Chcąc zapewnić maksymalną swobodę podczas oferowanych usług większość sprawdzonych firm spedycyjnych oferuje możliwość skorzystania z pozostałych rodzajów kontenerów, które pozwalają na bezpieczny przewóz żywności oraz lekarstw. W ten sposób importowanie bądź eksportowanie towarów do i z zagranicznych rynków jest nie tylko szybkie, ale także bezpieczne. 

Dzięki niezwykle rozwiniętej infrastrukturze logistycznej oraz postępowi technologicznemu dzisiejsze rozwiązania z branży TSL oferują niezwykłą swobodę związaną z planowaniem, oraz organizowaniem transportów na tak szeroką skalę. Ujednolicona budowa kontenerów, o której wspomniano wcześniej, pozwala na wybór środka transportu odpowiedzialnego za transport danego towaru. W ten sposób transport kontenerowy w większości przypadków odbywa się za pomocą spedycji morskiej, kolejowej oraz ciężarowej. Taki wybór pozwala skutecznie i skrupulatnie dostosować usługę do potrzeb klienta. Warto wspomnieć, że każde z wymienionych rozwiązań zapewnia indywidualne korzyści, które przekładają się na czas trwania transportu oraz jego koszt. 

Transport kontenerowy –  szybko i bezpiecznie? Tak to możliwe!

Zlecając transport danego ładunku warto skorzystać z możliwości oferowanych przez spedycję kontenerową. Kompleksowy charakter usługi pozwala organizować transporty całoładunkowe oraz drobnicowe. W ten sposób każda usługa jest rozpatrywana w indywidualny sposób, a poziom obsługi obejmuje kompleksowe procesy transportowe – w tym także kompletowanie niezbędnej dokumentacji. Powierzając ładunek profesjonalnej i doświadczonej firmie, która ma dostęp do nowoczesnej i rozbudowanej floty logistycznej, zyskuje się komfort i wysoki poziom usługi. Transport kontenerowy w swoim założeniu oferuje możliwość wykonania pojedynczej usługi, jak również cykliczne dostawy dostosowane do potrzeb klienta. 

W przypadku transportu kontenerowego usługa może zostać zrealizowana w pakiecie door to door, dzięki któremu ładunek zostaje dostarczony wprost pod wskazany w zleceniu adres. Wybierając profesjonalną firmę klienci zyskują całkowitą opiekę ze strony doświadczonych spedytorów, jednocześnie zapewniając fachowe doradztwo. Wybierając dany środek transportu spośród spedycji kolejowej, morskiej czy też ciężarowej transport kontenerowy pozwala cieszyć się całkowitą optymalizacją kosztów dostosowaną do indywidualnych potrzeb klienta. 

Globalny zasięg spedycji kontenerowej sprawdza się przy pozyskiwaniu towarów z pozostałych kontynentów. Przykładem takiego rozwiązania jest multimodalny transport z Chin do Polski za pomocą ekspresowych pociągów. Warto zauważyć, że średni czas oczekiwania na ładunki z Chin do kraju wynosi około 2-4 tygodnie. Dzięki swojej specyfikacji spedycja kontenerowa stanowi także dopełnienie transportu multimodalnego, który przyczynia się do rozwoju branży logistycznej. Warto pamiętać, by organizację transportu kontenerowego powierzyć profesjonalnej firmie, która zadba o każdy szczegół związany z usługą. 

źródło: symlog.eu

Poprzedni

Co to jest wydajność kompresora i jak można ją zmierzyć?

Następny

Kiedy korzystać z transportu ciężarowego