Dlaczego warto wybrać klimatyzację multi-split?

Systemy klimatyzacji możemy podzielić ze względu na liczbę współpracujących jednostek wewnętrznych i zewnętrznych na split i multi-split. Szukając rozwiązania na poprawę komfortu termicznego na dużej przestrzeni lub dla kilku niezależnych pomieszczeń, warto skupić się na klimatyzatorach typu multi-split.

Czym jest klimatyzacja w systemie multi-split?

Systemy klimatyzacji składają się z agregatu zewnętrznego oraz od jednego do kilku jednostek wewnętrznych. W zależności od potrzeb, liczba jednostek wewnętrznych determinować będzie wybór systemu. Układ typu multi-split pozwala na funkcjonowanie do 5 niezależnych urządzeń wewnętrznych przy jednym agregacie na fasadzie budynku. Zwiększa to zarówno poziom wydajności przy mniejszym zużyciu energii elektrycznej, jak i estetykę elewacji. Wpływa także na zmniejszenie generowanego przez klimatyzację szumu.

Systemy, w których liczba jednostek wewnętrznych i agregatów zewnętrznych jest taka sama to układy typu split.

Należy także pamiętać, że klimatyzatory w systemie multi-split to nie tylko układy chłodzące. Urządzenia te posiadają funkcję nawiewu ciepłym powietrzem, dzięki czemu znakomicie sprawdzają się także jako systemy ogrzewania. Ponadto trójfazowe filtry dbają o jakość powietrza uwalniając je od kurzu, alergenów, pyłów i innych szkodliwych substancji.

Częstym zarzutem dotyczącym klimatyzacji był jednostrefowy wyrzut powietrza, sprawiający dyskomfort użytkownikom. Możemy się jednak przed nim ustrzec wybierając nowoczesne urządzenia posiadające nawiew 3D – takie rozwiązanie zastosowano na przykład w modelu Daiseikai 9 firmy Toshiba.

Nie tylko dyrektor zasługuje na komfort pracy

W nowoczesnych przedsiębiorstwach postrzega się każdego pracownika jako priorytetową inwestycję – nie jako koszt. Należy przy tym pamiętać, że aby móc pracować wydajnie, często potrzebujemy do tego warunków nieco bardziej komfortowych niż te, które zapewniają wymogi BHP.

System multi-split pozwala na w pełni indywidualną kontrolę temperatury w każdym pomieszczeniu posiadającym wewnętrzny klimatyzator oraz na podłączeniu jednostek wewnętrznych różnego typu do jednego agregatu zewnętrznego. Pozwala to na dopasowanie rodzaju klimatyzatorów do wystroju wnętrz różnych typów pomieszczeń pracowniczych – często odmiennych dla gabinetu dyrekcji, czy pracowniczego open space’u lub biura.

Przejrzystość panelu obsługi wpływa także na odpowiednie gospodarowanie czasu w pracy – łatwe zaprogramowanie klimatyzatora pozwala szybko przejść do obowiązków pracowniczych, a dodatkowa możliwość ustawienia sterowania programem do 7 dni umożliwia wręcz bezobsługowe korzystanie z klimatyzacji w tym czasie.

Klimatyzacja multi-split w domach i mieszkaniach wielopokojowych

Podnoszenie komfortu wypoczynku w domowym zaciszu, poprzez zamontowanie nowoczesnych urządzeń klimatyzacyjnych, również nie jest obecnie postrzegane jako luksus, a raczej jako inwestycję oraz podniesienie wartości naszej nieruchomości.

W dzisiejszej dobie, dzięki temu, że rozwiązania energooszczędne stają się normą, a coraz więcej gospodarstw domowych i firm stawia na własne źródła energii odnawialnej, stosowanie klimatyzacji daje użytkownikom szereg możliwości na zaoszczędzenie na domowych wydatkach. Dodatkowo klimatyzatory z funkcją pompy ciepła stają się tańszą, zdrowszą i bardziej przyjazną dla środowiska alternatywą dla ogrzewania gazowego.

Wspomniane już trzypoziomowe filtry zapewniają nam możliwość oddychania czystym i odświeżonym powietrzem w każdym pomieszczeniu domu – niezależnie od tego, czy chcemy je schłodzić, czy zagrzać. Jest to szczególnie zalecane dla dzieci, astmatyków i alergików, ale wpływa w pozytywny, prozdrowotny sposób na każdego użytkownika. Tu także przy wyborze klimatyzatora z funkcją nawiewu 3D możemy cieszyć się komfortem wielokierunkowego, funkcjonalnego i szybkiego ogrzewania lub chłodzenia.

Dzięki możliwości sterowania przy pomocy intuicyjnej aplikacji na telefon, mamy możliwość zmiany temperatury domu, np. chwilę przed powrotem z pracy i cieszenia się dopasowaną do naszych potrzeb ciepłotą poszczególnych pomieszczeń od razu po wejściu do domu czy mieszkania.

W przestrzeni mieszkalnej często zwracamy szczególną uwagę na odpowiednie zagospodarowanie powierzchni. System klimatyzacji multi-split pozwala na niezależne sterowanie klimatyzacją we wszystkich pokojach przy umieszczeniu zaledwie jednego agregatu zewnętrznego. Jest to istotne zwłaszcza dla mieszkań wielopokojowych, gdzie bez potrzeby uzyskania dodatkowych zgód od wspólnoty mieszkaniowej, na zewnątrz możemy dysponować jedynie przestrzenią balkonową, gdzie spokojnie zmieści się pojedynczy, cichy agregat.

System multi-split ogranicza głośność pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – tak, byśmy mogli cieszyć się komfortem użytkowania klimatyzacji także wtedy, gdy potrzebujemy ciszy i spokoju, ale również, by nie przeszkadzać sąsiadom.

Źródło: Clima.com.pl – klimatyzatory Warszawa

Poprzedni

Czym jest marketing szeptany?

Następny

Jakie operacje przetwarzania danych osobowych wymagają przeprowadzenia oceny skutków dla ochrony danych