Jak skutecznie sprzedać nieruchomość?

Decydując się na sprzedaż domu czy mieszkania, trzeba przejść przez kilka skomplikowanych etapów. Wiąże się to niewątpliwie ze stresem. Aby skutecznie sprzedać nieruchomość, warto pamiętać o kilku sprawach.

Kilka pomocnych rad.Po pierwsze, trzeba prześledzić całą dokumentację. Często podczas pierwszej wizyty u notariusza okazuje się, że mieszkanie ma kilku właścicieli. Proces sprzedaży się wtedy znacznie wydłuży. Po drugie, przed oszacowaniem ceny, warto pozbyć się wszelkich usterek. Jeśli te dostrzeże klient, na pewno będzie negocjował cenę. Po trzecie, skuteczna promocja i reklama. Warto sprawę polecić profesjonalistom. Odpowiednio wypromowana oferta zwiększa możliwości sprzedaży o 90 procent. To dzięki nim mamy większe szanse, by skutecznie sprzedać nieruchomość. Tym zajmują się właśnie biura nieruchomości. Po czwarte, przy negocjacjach ceny nie stresuj się i kieruj się rozsądkiem. To ważne, jeśli nie chce się paść ofiarą naciągaczy, którzy tylko czekają, aby drastycznie obniżyć cenę z błahego powodu.

Umowa przedwstępna i co dalej?Jeśli wszystko poszło gładko i umowa przedwstępna została zawarta, zostało już tylko jej sfinalizowanie. W tym celu należy wybrać notariusza, który przygotuje dla nas wszystkie dokumenty. Zarówno kupujący jak i sprzedający spotykają się w wyznaczonym terminie na podpisanie aktu notarialnego. Pozostaje sprawdzić stan konta po transakcji i gotowe. Notariusz poinformuje również o konieczności zgłoszenia faktu sprzedaży w Urzędzie Skarbowym i o ewentualnym naliczeniu podatku.

Poprzedni

Urządzamy kuchnię

Następny

Jak stworzyć dochodową restaurację?