Pokój dla dziewczynki

Każdy rodzic dałby swojemu dziecku wszystko to co najlepsze. Najchętniej to podarowalibyśmy swoim pociechom dosłownie gwiazdkę z nieba gdyby tylko szło. Niestety, ale takie rzeczy na razie nie są możliwe. Zamiast tego, można się skupić na urządzeniu idealnego pokoju dla swojej córki, gdzie będzie ona mogła bawić się we wspaniałe rzeczy. Jak urządzić taką bajkową krainę dla małej księżniczki?

Kolor i meble

Pokój dziewczynki wcale nie musi być przepełniony różem, jak to panuje w błędnym przekonaniu. Co więcej, tego różu powinno być jak najmniej. Jeżeli już musi być, to niech występuje pod postacią mało kosztownych dodatków, które bez problemu będzie można w razie czego wymienić (gusta kolorystyczne zmieniają się w szybkim tempie). Lepiej postawić na neutralne kolory, jak na przykład biel, krem, pudrowa szarość, zieleń, błękit (przecież nie są to tylko kolory przypisane do chłopców), fiolet, lazur, itd. Wybór neutralnych kolorów w przyszłości może uchronić nas przed kosztowniejszymi wydatkami przy zmianie wystroju wnętrz.

Podobna sprawa ma się, jeżeli chodzi o meble. Niech będą to meble w kolorach neutralnych. Do białego koloru mebli szybciej będziemy mogli dobrać różowe dodatki (jeżeli już córka koniecznie się przy nich upiera) niż do innej kolorystyki. Różowy świetnie sprawdza się również z szarością. Meble muszą być tak dopasowane, aby móc stworzyć przestrzeń kreatywną, do nauki oraz dla zabawy dla dziewczynki. Dzięki temu urządzenie pokoju będzie jak najbardziej idealne dla dziecka.

Poprzedni

Jak przygotować się do Świąt?

Następny

Urządzamy kuchnię