Urządzamy kuchnię

Kuchnia to takie pomieszczenie, gdzie spędzamy dużo czasu będąca sercem domu. Nawet, jeżeli nasza miłość do gotowania jest naprawdę minimalna, to i tak dużo czasu będziemy spędzać w takim miejscu. Warto więc z głową zaplanować takie pomieszczenie, które będzie zachęcało do przebywania w nim, a nie odpychało.

Plan na kuchnię

Bardzo fajnym wyborem jest kuchnia z wyspą. Wiele osób może kojarzyć wyspę kuchenną z bardzo modnymi serialami zagranicznymi związanymi z Ameryką, Stanami Zjednoczonymi. W wielu amerykańskich domach można spotkać takie kuchnie, gdzie na stole znajduje się wyspa spełniająca kilka funkcji, jak blat roboczy, czy też stół do jedzenia. Może to być również równocześnie miejsce pracy i wykonywania posiłków dla rodziny, jak również plotkowania. Obecność kuchni zbliża domowników do siebie i zachęca do wykonywania wspólnych prac. Dzięki wyspie wielu gości mimowolnie angażuje się również w różnego rodzaju prace kuchenne.

Wyspa kuchenna pozwala również otworzyć samą kuchnię na pozostałą część domu, dzięki czemu zawsze będziemy wiedzieli co dzieje się w pokoju dziennym. Zlikwidowanie ściany na rzecz kuchni powoduje, że całość staje się jeszcze bardziej przestronniejsza. Do samej kuchni dostaje się również o wiele większa ilość światła, co jest ogromnym atutem, jeżeli sama kuchnia jest pomieszczeniem małym. Jeżeli tylko przestrzeń na to pozwala, to na samej wyspie można umieścić również płytę grzejną, a pod spodem na ścianie wyspy w zabudowie można pomyśleć o odpowiednim piekarniku.

Poprzedni

Pokój dla dziewczynki

Następny

Jak skutecznie sprzedać nieruchomość?