Detoks na włosy – sposób na dogłębne oczyszczanie

Detoks na włosy? Brzmi dziwnie, ale nasze kosmyki również potrzebują dogłębnego oczyszczenia. Liczne produkty do stylizacji oraz smog wpływają niekorzystnie na stan włosów.

Jak oczyścić włosy?

Drogerie oraz sklepy internetowe mają całkiem spory wybór szamponów oczyszczających. Jednak warto wspomnieć, że istnieje dużo tańszy i równie skuteczny sposób na detoksykację. Wystarczy soda oczyszczona oraz delikatny szampon, najlepiej przeznaczony dla dzieci. Łyżeczkę proszku należy zmieszać z odrobiną szamponu i umyć głowę w tradycyjny sposób. Po takim zabiegu łuski włosów się otwierają, dlatego warto po spłukaniu zastosować odżywkę nawilżającą. Aby kosmyki się nie plątały otwarte łuski włosowe należy zamknąć. Można zastosować gotową odżywkę zakwaszającą. Równie dobrze sprawdzi się wypłukanie włosów wodą z dodatkiem octu jabłkowego. Na litr wody wystarczy łyżka octu. Gotowe. Włosy będą miękkie i błyszczące. Taki zabieg można wykonać raz na miesiąc. Nie jest on jednak wskazany do włosów mocno przesuszonych i kręconych. Może też delikatnie rozjaśnić kolor włosów farbowanych.

W salonie…

Jeśli jednak chcesz zabieg wykonać u fryzjera, zapytaj o tzw. saunę na włosy. Do wykonania oczyszczanie fryzjer użyje odpowiednich kosmetyków i ozonu. Nie tylko oczyści skórę głowy, ale i wzmocni działanie odżywek. Poprawia ukrwienie skóry i korzystnie wpływa na kondycję włosów.

Należy pamiętać, że nie są to zabiegi do częstego stosowania. Domowy sposób oczyszczania można wykonać raz na tydzień lub nawet raz na 10 dni.

Poprzedni

Jak wzmocnić odporność u dziecka?

Następny

Rozszerzanie diety niemowlaka- żelazo