Skoda – nowoczesne rozwiązania dla Twojego komfortu i bezpieczeństwa

Skoda proponuje wiele rozwiązań w zakresie poprawy komfortu jazdy. Każdemu kierowcy zależy na zminimalizowaniu uczucia zmęczenia po długiej podróży – Skoda ma na to sposoby.

Nie od dziś wiadomo, że większość modeli Skody jest świetnym rozwiązaniem do jazdy po mieście. Niejednokrotnie natomiast mamy konieczność wyjazdu z miasta i odbycia dłuższej podróży, która przewiduje długie godziny za kółkiem.

Od lat producenci motoryzacyjni zmagają się z próbami stworzenia samochodu idealnego – takiego, który będzie „widział”, kiedy jesteśmy już zmęczeni i który będzie temu znużeniu i zmęczeniu zapobiegał. Pojawiają się pierwsze projekty samochodu, który w razie wyczucia od nas alkoholu nie pozwoli odpalić silnika. Dla naszego kręgosłupa i stawów jest też bardzo ważne, by pozycja siedząca podczas jazdy była optymalna i nie obciążała nadmiernie żadnego z nich. Po trzecie – mówiąc o komforcie – chodzi o zwykłą wygodę. O rozwiązania, które ułatwią nam korzystanie z naszych czterech kółek. Skoda ma odpowiedź na wszystkie te problemy.

Co w sprawie komfortu jazdy ma do powiedzenia Skoda?

Oto kilka rozwiązań zdecydowanie wspierających poczucie komfortu dla użytkowników Skody:

  •         Kessy (z angielskiego: Keyless Entry Start and Exit System)  – funkcja dostępna między innymi w Skodzie Superb Kombi – to rozwiązanie pozwala na otwarcie drzwi samochodu bez kluczyków. Czujnik zainstalowany w samochodzie wyczuwa kluczyki, jeżeli te znajdują się w odległości maksymalnie 1,5 metra. Sensor odbiera sygnał i pozwala otworzyć samochód swobodnym naciśnięciem klamki bez użycia kluczyka. Rozwiązanie te dostępne jest również w niektórych samochodach Volkswagena.
  •         Komfortowe fotele – Skoda posiada różne wersje udogodnień w swoich fotelach, możemy zdecydować się na te z możliwością podgrzewania, a fotel kierowcy może mieć nawet funkcję masażu. Można wybrać wykończenie ze skóry, tkaniny lub z Alcantary.
  •         Idąc dalej w tematykę foteli – Skoda oferuje elektryczne sterowanie fotelem kierowcy. To dużo wygodniejsza opcja, niż kręcenie pokrętłem, szczególnie podczas jazdy.
  •         Trójstrefowa klimatyzacja – czy kiedykolwiek prowadząc samochód odczuwałeś, że temperatura jest zbyt wysoka, jednak współpasażerowie mieli obiekcje co do zmniejszenia jej? Opcja trójstrefowej klimatyzacji wykluczy ten problem – każdy z pasażerów może mieć temperaturę taką, jaka mu odpowiada, ponieważ można ustawić trzy różne dla: kierowcy, pasażera z przodu oraz pasażerów z tyłu. W tańszej wersji możliwa jest wersja klimatyzacji dwustrefowej, z podziałem na dwie osobne temperatury dla kierowcy i pasażera.
  •         Między innymi w nowej Skodzie Octavii możemy skorzystać z dobrodziejstwa chłodzonego schowka z regulowanym stopniem chłodzenia. Świetne rozwiązanie na gorące dni, kiedy np. pragniemy schłodzić napój, który trochę za długo leżał na siedzeniu…
  •         Również w nowej Octavii możemy elektrycznie sterować dachem panoramicznym, który zabezpiecza pasażerów przed hałasem i niebezpiecznymi wirami powietrza w kabinie. Dach panoramiczny w Octavii posiada przyciemnioną szybę.
  •         Pokrywa bagażnika sterowana elektrycznie – dzięki tej funkcji można otworzyć i zamknąć pokrywę bagażnika za pomocą jednego przycisku. Istnieje także funkcja tip-to-close, która pozwala zamknąć bagażnik lekko ciągnąc za otwartą pokrywę. Również hak holowniczy dostępny jest w opcji elektrycznie sterowanej.
  •         Personalizacja i pamięć samochodu – po włożeniu kluczyka w stacyjkę nowej Octavii zostaniemy pozytywnie zaskoczeni faktem, iż nasze ustawienia fotela zostały zapamiętane i automatycznie ustawione.
  •         Cyfrowe wskaźniki – zdecydowanie czytelniejsze są ustawienia na komputerze pokładowym dzięki cyfrowym wskaźnikom dostępnym m.in. w nowej Skodzie Kodiaq. Mamy tam dostęp do kilku różnych układów, a także do nawigacji.

Dodatkowe funkcje, o których warto wspomnieć to na przykład: system Hill Hold Control, który wspomaga ruszanie na wzniesieniach, usługa Blind Spot Detect, która wyczuwa tak zwane martwe pole i informuje kierowcę o znajdujących się w nim obiektach; funkcja Easy Light Assist w razie potrzeby uruchamiająca automatycznie światła mijania.

Warto pytać o te funkcje autoryzowanego dealera i wybrać samochód oferujący największy, dobrany pod nasze potrzeby, komfort jazdy.

Źródło: Auto Wimar Dealer Skody

Poprzedni

Nowoczesne produkty do wykończenia elewacji

Następny

Opinie techniczne budynków – jak przeprowadzić badanie?